Odstraňovanie vrások

Botulotoxínom

Botulotoxín typu A je produktom baktérie Clostridium botulinum a v korektívnej dermatológii sa využíva na odstraňovanie mimických vrások. Množstvo používanej látky je asi  tisíc krát menšie, ako je dávka toxická. Aplikuje sa jemnou ihlou do mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalovej platničky blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza  svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne. Efekt terapie sa začne rozvíjať 2-3 dni po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní. Dĺžka trvania  efektu je individuálna, po prvej aplikácii približne 4 až 6 mesiacov, opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov. Pri opakovanom použití sa  zmršťovacia schopnosť svalu  postupne znižuje a postupom času môze dôjsť k jej úplnému potlačeniu alebo vymiznutiu mimického zlozvyku. V prípade hlbokých vrások s porušením kolagénových vláken je nutné túto metódu kombinovať s výplňovými materiálmi (kyselinou hyalurónovou) pre úplné vyhladenie vrások.

Možnosti využitia

  • vyhladenie vrások  v oblasti čela (vrásky mračenia)
  • vvhladenie vrások v oblasti koreňa nosa (vrásky hnevu)
  • redukcia vejárovitých vrások  v okolí očí (vrásky smiechu)
  • redukcia vrások hornej pery (fajčiarske vrásky)
  • uvoľnenie nežiadúceho výrazu tváre (napr. stiahnuté kútiky úst)
  • redukcia vrások v oblasti krku

Priebeh zákroku

Aplikácia botulotoxínu je ambulantný nebolestivý zákrok, ktorý trvá niekoľko minút. Vykonáva sa bez znecitlivenia (výnimočne je možné ošetrované miesto podchladiť ľadovým obkladom). Po dezinfekcii sa roztok aplikuje tenkou ihlou pod kožu do príslušnej oblasti.

Odporúčania po zákroku

Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly ošetrených oblastí

Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž

Počas 2 týždňov: neabsolvovať  masáž ani kozmetické ošetrenie oblasti pleti po zákroku

Možné nežiaduce účinky

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy dočasné. V mieste vpichu môže dôjsť k začervenaniu alebo vzniku drobných modrín, ojedinele môže dôjsť k bolestiam hlavy a prechodným chrípkovým  príznakom.

Ostatné nežiaduce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka (aplikácia v oblasti medzi obočím), pokles obočia (aplikácia v oblasti čela), asymetrický úsmev (ústne kútiky) a podobne. V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Kedy nie je možné zákrok vykonať

Pri alergii na niektorú zložku prípravku, v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia, poruchách zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, nesteroidé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, inhibítory cholinerázy).

 

 

 

 

 

 

 

 

Kyselinou hyalurónovou

NOVINKA! Ponúkame vám ošetrenie novým typom kyseliny halurónovej Teosyal RHA, ktorý predstavuje novú éru dynamickej estetiky. Týmto materiálom je možné dosiahnuť ešte prirodzenejšie efekty so zachovaním dynamiky pohybov tváre a vašej expressivity. Teosyal RHA je možné použiť na ošetrenie jemných  a hlbokých vrások, pričom pokožka zostáva jemná a foremná.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej  je obľúbenou  metódou na vyrovnanie hlbších vrások, najčastejšie nosovo-ústnych rýh, vrások na čele, nad hornou perou a v okolí očí.  Kyselina hyalurónová je telu prirodzená látka, ktorá sa nachádza v koži každého človeka. Je zodpovedná za jej elasticitu a pružnosť. Vekom jej množstvo ubúda, čo sa prejaví prehlbovaním vrások a znížením elastických vlastností kože. Opätovným dodaním tejto látky, môžeme dosiahnuť jej krajší, zdravší vzhľad a vyrovnanie vrások.

Možnosti ošetrenia

  • vyplnenie vrások a línií
  • modelácia lícnych kostí a úprava kontúr tváre
  • revitalizácia a hydratácia pokožky
  • zabránenie výskytu jemných vrások tváre a krku 

Priebeh zákroku

Po nanesení znecitlivujúceho krému sa aplikuje kyselina hyalurónová  tenkou ihlou priamo do kože ošetrovanej oblasti. Zákrok trvá niekoľko minút a je minimálne bolestivý. Výsledok je okamžitý a pretrváva 7 – 13 mesiacov.  Po zákroku dochádza k miernemu opuchu a  začervenaniu s ústupom v priebehu 24 až 48 hodín. Pokiaľ nedôjde k vymiznutiu opuchu a začervenania, neodporúčame vystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu (napr. solárium, opaľovanie, sauna), alebo silnému chladu.

Kedy nie je možné zákrok vykonať

Neodporúča pre tehotné alebo dojčiace ženy, tiež ľuďom so známou  precitlivenosťou na kyselinu hyalurónovú. Počas týždňa pred aplikáciou výplňového materiálu sa neodporúča užívať lieky proti zápalom a  bolesti, ako aj lieky proti zrážanlivosti krvi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online objednávka