Prémiový CO2 laser FRAXIS pre estetické a gynekologické aplikácie

Naše pracovisko  disponuje  CO2 laserom najnovšej generácie FRAXIS, ktorý okrem frakčného aplikátoru na vyhladenie a vypnutie pletij, obsahuje aj inovovanú operačnú hlavicu SMARTSURGI, ktorá je určená na odstraňovanie rôznych kožných výrastkov. Novinkou je taktiež aplikátor GYNOLASER pre gynekologické aplikácie. GYNOLASER patrí medzi svetové novinky liečby vaginálnej atrofie spôsobené vekom, pôrodom, menopauzou a hysterektómiou. Do vagíny sa zavedie špeciálna hlavica laseru  a po ošetrení dochádza k  omladeniu a zúženiu vagíny, zlepšeniu  sekrécie a úprave mikroflóry.  GYNOLASER zároveň predstavuje bezbolestnú nechirurgickú liečbu močovej inkontinencie. Nepopierateľnou výhodou tejto  laserovej liečby je rýchlosť a bezbolestnosť zákroku bez potreby rekonvalescencie.

Dermatologické indikácie CO2 LASER FRAXIS

CO2 LASER FRAXIS-FRAKČNÁ HLAVICA

Pri použití frakčnej hlavice dochádza k emisii množstva laserových mikrolúčov, ktoré dopadajú na ošetrovanú pokožku, čo spôsobuje remodeláciu hlbokých vrstiev kože a zároveň dochádza k veľmi šetrnému odstráneniu najpovrchovejších vrstiev pokožky. Jeden z najmodernejších  laserov FRAXIS disponuje stálym a vyrovnaným výkonom laserového lúča, čo  zabezpečuje maximálnu efektu ošetrenia s  minimálnym termálnym poškodením. Výsledkom je kratšie a bezpečnejšie ošetrenie  s minimálnou bolestivosťou a skrátenou dobou rekonvalescencie . Po ošetrení dochádza k novotvorbe kolagénových vlákien a  tým k remodelácii pokožky s následnou redukciou vrások, rozšírených pórov a pigmentácií. Výsledkom je hladká, pružná a farebne zjednotená  pokožka. Novotvorba kolagénu a remodelácia  pretrváva ešte 3 až 6 mesiacov po ošetrení. U väčšiny prípadov sú potrebné  1 až 2 ošetrenia s rozostupom 3 až 5 týždňov.  Iba pri ťažších kožných zmenách (hlboké vrásky a jazvy) je potrebných viac ošetrení. Výsledky ošetrenia sú prirodzené a dlhotrvajúce. Pri ochrane pred slnečným žiarením a používaní vhodnej dermatokozmetiky  pretrvávajú dlhodobo.  

Indikácie:

  • Frakčný resurfacing tváre, krku, dekoltu, rúk
  • Redukcia vrások
  • Odstránenie pigmentácií
  • Zjednotenie tónu a zlepšenie textúry pokožky
  • Lifting pokožky
  • Korekcia jaziev a strií
  • Liečba jaziev po akné
  • Stiahnutie rozšírených pórov

Pokyny pred zákrokom:

Je vhodné 7 až 10 dní pred zákrokom vysadiť lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi, možnosť a spôsob vysadenia týchto liekov je potrebné konzultovať s lekárom, ktorý tieto lieky ordinoval. Niekoľko dní pred ošetrením je potrebné vysadiť lieky spôsobujúce fotosenzitivitu, teda zvýšenú citlivosťna slnečné žiarenie (napr. Deoxymykoin, antihistaminiká, antidepresíva, antipsychotiká, močopudné lieky,všetky hormonálne lieky). Pri opakovaných herpetických infekciách je pred ošetrením potrebné  podať antivirotiká.

Priebeh zákroku:

Po aplikácii lokálnej anestézy vo forme znecitlivujúceho krému ošetríme žiadanú lokalitu CO2 laserom.  Počas ošetrenia je možné pocitovať jemné teplo, prípadne pálenie. Trvanie zákroku je cca 20 minút. Po zákroku je pokožka začervenaná a dochádza k miernemu opuchu.

Po zákroku:

Niekoľko dní po zákroku je pokožka ošetrenej lokality začervenaná, dochádza k vytvorenieu jemných chrást. Po niekoľkých dňoch 4-7 dochádza k odlučovaniu chrást v závislosti od intenzity ošetrenia.  Po zákroku je potrebné používať hydratačné a regeneračné krémy 3-4x denne, ktoré vám budú odporučené na našom pracovisku. Cca 1  mesiac môže byť pokožka mierne začervenaná, týžden po ošetrení je už možné používať make-up. Minimálne mesiac po ošetrení je potrebné používať krémy s vysokým ochranným faktorom SPF 50+. Dva mesiace je potrebné sa vyhýbať slnečnej expozícii a soláriu.

Kontraindikácie:

Tehotenstvo a dojčenie

Epilepsia

Poruchy zrážanlivosti, antikoagulačná terapia

Intenzívne opálenie

Malígny kožný nádor

Akútne vírusové, bakteriálne alebo plesňové ochorenie

Tendencia k tvorbe keloidov, sklerodermia, vitiligo

Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov

Implantovaný kardiostimulátor

 

Možné riziká a komplikácie:

Medzi najbežnejšie včasné komplikácie patrí krvácanie z ošetreného miesta, infekcia a vytvorenie drobných pľuzgierikov. Medzi možné neskoré komplikácie patrí tvorba jaziev, farebné zmeny v zmysle hyperpigmentácie alebo hypopigmentácie. Nevyhnutnou prevenciou vzniku nežiadúcich účinkov a komplikácií je dôsledné dodržiavanie odporúčaní lekára v priebehu celého liečebného procesu.

 

CO2 LASER FRAXIS- Operačná hlavica SMARTSURGI

Laserové odstraňovanie výrastkov, vírusových a  stareckých bradavíc, intradermálnych znamienok, mílií, hemangiómov, tukových ložísk- xantelasiem a iné operačné /vaporizačné zákroky. Dermatoskopické vyšetrenie znamienok  a posúdenie vhodnosi laserového odstránenia je u nás samozrejmosťou.

CO2 laser rýchlo odstraňuje nežiadúce kožné výrastky bez krvácania a potrebného šitia rany. Po ošetrení dochádza k vytvoreniu chrasty, ktorá sa odlúči v priebehu 10 dní. Výhodou laserového ošetrenia je rýchle hojenie bez jaziev. Laserové odstránenie vírusových bradavíc znižuje riziko recidívy vzhľadom na tepelné prehriatie ložiska a následnú likvidáciu vírusu.

Gynekologické indikácie CO2 LASER FRAXIS- GYNOLASER

GYNOLASER patrí medzi svetové novinky v liečbe vaginálnej atrofie spôsobené vekom, pôrodom, menopauzou a hysterektómiou. Do vagíny sa zavedie špeciálna hlavica laseru  a po ošetrení dochádza k remodelácii tkaniva . Výsledkom je omladenie a zúženie vagíny, zlepšenie  vaginálnej sekrécie a protizápalové pôsobenie.  Už po prvom ošetrení dochádza k rejuvenizáciu a zúženiu vagíny. Trvanie zákroku je cca 20 minút a je bezbolestné. Pre dlhotrvajúci efekt je potrebné absolvovať 2 ošetrenia s rozostupom 4 až 6 týždňov.

GYNOLASER zároveň predstavuje bezbolestnú nechirurgickú liečbu močovej stresovej inkontinencie.  Už po prvom ošetrení dochádza k úprave močovej inkontinencie. Pre trvalý výsledok sú potrebné 3 ošetenia s rozostupom 4 až 6 týždňov.  Trvanie zákroku je cca 20-30 minút a je bezbolestné.

Pokyny pred ošetrením:

Pred ošetrením  je potrebné absolvovať cytologické vyšetrenie a s výsledkom (nie straším ako 3 týždne) sa objednať na našu kliniku na kozultáciu.  Gynekológ po konzultácii  a vyšetrení stanoví vhodnosť ošetrenia. V prípade vhodnosti zákroku je možné zákrok priamo realizovať.

Indikácie:

Vaginálna rejuvenizácia- Bezbolestné  zúženie a omladenie vagíny bez rekonvalescencie

Liečba močovej inkontinencie

Liečba nedostatočnej vaginálnej sekrécie

Protizápalové pôsobenie (úprava urovaginálnej mikroflóry)

Liečba dyspareunie ( liečba bolestivého pohlavného styku)

Laserová lábioplastika

Omladenie a zosvetlenie lábií

Odstraňovanie výrastkov a kondylómov (vírusových bradavíc)

Kontraindikácie:

Tehotenstvo a dojčenie

Premalígne a malígne zmeny

Herpes simplex, Herpes zoster

Akútna vírusová, bakteriálna a plesňová infekcia

Abnormality cytologického vyšetrenia

Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov

Antikoagulačná liečba (Warfarin, Heparin, Pelentan)

Implantovaný kardiostimulátor

Pokyny po ošetrení:

Po vaginálnom ošetrení gynekologickým aplikátorom Gynolaser nie je nevyhnutné používať žiadne krémy  a masti. Vhodné je použitie vaginálnych čapíkov s kys. hyalurónovou pre urýchlenie hojenia. Po ošetrení je potrebné sa vyhýbať sexuálnemu styku a kúpaniu 5 až 7 dní po ošetrení.  Pri výskyte bolestivých pocitov, opuchu, horúčke je potrebné ihneď kontaktovať kliniku.

Po ošetrení v oblasti pošvy frakčnou hlavicou (omladenie a  zosvetlenie lábií) je vhodné použitie protizápalových a epitelizačných krémov na urýchlenie hojenia. Odporúčame nenosiť tesné spodné prádlo min. 7 až 10 dní po ošetrení.