Trvalá epilácia laserom Epilia RF

Na našom pracovisku používame najnovší diodový laser značky EPILIA RF, ktorý ako jediný na svete kombinuje overenú technológiu diodového 808nm laseru a radiofrekvenčnej energie pre efektívnu eliminácu chĺpkov všetkých farieb. Vďaka vysokému výkonu a tejto technológii stačí na úspešnú elimináciu chĺpkov menej ošetrení, než je potrebné na iných pracoviskách.

Prístroj Epilia RF disponuje sofistikovaným systémom online kontroly dotyku hlavice s pokožkou , ktorý vrátane niekoľkých ďalších bezpečnostných prvkov robí z laserovej epilácie prístrojom Epilia jedno z najbezpečnejších ošetrení na trhu.

Ak ste unavení z častého holenia, následných vyrážok, zarastania chĺpkov či utrácania peňazí za bolestivé vytrhávanie chĺpkov voskom, je časovo i cenovo výhodnejšie podstúpiť laserovú epiláciu, ktorá dokáže efektívne odstrániť chĺpky z tváre a tela.

Prístrojom EPILIA RF je v porovnaní s ostatnými lasermi možné ošetrovať tiež svetlé či jemné chĺpky a vďaka systému dvojitého chladenia je ošetrenie takmer bezbolestné.

Ako laser EPILIA RF funguje?

Prístroj EPILIA RF predstavuje kvantový skok v oblasti laserových technológií určených na odstraňovanie chĺpkov. Jedná sa o vôbec prvý lekársky diódový laser kombinujúci dva zdroje energie – nemeckú laserovú diódu a radiofrekvenčné vlnenie, ktoré spolu vytvárajú synergický efekt zaisťujúci účinnejšie a bezpečnejšie ošetrenie. Laserový lúč je v zlomku sekundy absorbovaný pigmentom, ktorý sa nachádza vo folikule chĺpku. Pokiaľ je chĺpok svetlejší a tenší, pôsobí naňho súčasne rádiofrekvenčné vlnenie, ktoré nie je viazané na pigment v chĺpku a vďaka chladeniu vrchnej vrstvy pokožky účinne pôsobí v hlbších vrstvách, kde likviduje jeho korienok vrátane cibuľky. Laser EPILIA RF preto používajú aj na klinikách predovšetkým v Nemecku a Švédsku.

Aký je rozdiel medzi ošetrením IPL, diódovým a alexandritovým laserom?

Štúdia publikovaná v lekárskom žurnále “Lasers in Medical Science” potvrdila, že najmenej účinným prostriedkom na odstránenie chĺpkov je intenzívne pulzné svetlo (IPL), kde býva potrebný vysoký počet opakovaní, ošetrenie nemá dlhotrvajúce výsledky a nie je možné bezpečne ošetriť tmavšie fototypy. Ako najúčinnejšie zo všetkých troch typov prístrojov vyšlo ošetrenie chĺpkov diódovými lasermi. Ošetrenie alexandritovým laserom (napr. GentleLase) je bolestivejšie a menej účinnejšie než ošetrenie diódovým laserom (napr. EPILIA RF) z dôvodu absencie kontaktného chladenia a použitia nižšej vlnovej dĺžky, ktorá prepúšťa viac svetla.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Zvyčajne je potrebné absolvovať sériu 4-6 zákrokov s odstupom cca 4 – 10 týždňov podľa ošetrovanej oblasti. Opakovanie je nutné z toho dôvodu, že je ošetrenie účinné len na chĺpky , ktoré sú vo fáze aktívneho rastu (tzv. anagen), v ktorej sa momentálne nachádza len cca 20% chĺpkov z ošetrovanej lokality.

Sú nejaké obmedzenia pred a po ošetrení?

Po dobu min. 4 týždňov pred ošetrením chĺpky nevytrhávajte. Môžete ich len holiť alebo zastrihovať, v opačnom prípade by bola znížená efektivita laseru. Ošetrenie sa taktiež neodporúča absolvovať na čerstvo opálenej pokožke. Deň pred ošetrením chĺpky ohoľte do hladka. Po ošetrení odporúčame pokožku niekoľko dní zvýšene hydratovať prípravkami s panthenolom či aloe vera a vyhnúť sa návšteve sauny či bazéna, ktoré by mohli spôsbiť podráždenie pokožky. Do podpazušia min. 12 hodín neaplikujte antiperspirant/dezodorant. Zamedzte pôsobeniu UV žiarenia na ošetrenú blast min. na 2 týždne po ošetrení (môžete používať krémy s SPF 50).

Aké výhody má ošetrenie systémom EPILIA RF oproti iným diódovým laserom?

Vďaka prevratnej technológii spolupôsobenia dvoch zdrojov energie v lasery EPILIA RF je možné ošetrovať I svetlejšie ci jemnejšie chĺpky, na ktoré ostatné prístroje nie sú efektívne. Laser disponuje tiež špeciálnou koncovkou, ktorá kontinuálne ochladzuje pokožku, vďaka čomu je ošetrenie takmer bezbolestné a pre pokožu maximálne bezpečné.

Budete ma ošetrovať naozaj kvalitným prístrojom?

Výrobca prístroja EPILIA RF má s výrobou diódových laserov určených pre odstránenie chĺpkov mnohoročné skúsenosti a vedľa systémov DEPILIGHT a VIKINI je laser EPILIA RF najnovším prístrojom v ich modelovej rade. Táto spoločnosť patrí medzi popredných svetových výrobcov zdravotníckej techniky, laserov a ďalších lekárskych prístrojov tej najvyššej kvality a najmodernejšej technológie, ktoré sú certifikované ako lekárske prístroje a testované v prestížnej spoločnosti SGS vo Veľkej Británii. Okrem iného je držiteľom aj 8 patentov, 7 úžitkových vzorov a certifikátom FDA pre laserovú epiláciu (prísny americký federálny úrad pre kontrolu liečiv a lekárskych prístrojov). V žiadnom prípade sa nejedná o čínsky prístroj, ktorý často používajú v kozmetických salónoch s veľmi nízkymi cenami. Vždy sa preto uistite pred voľbou Vášho pracoviska, či sa nejedná o čínsky laser.

Online objednávka