Frakčný resurfacing

Naše pracovisko  disponuje  CO2 laserom najnovšej generácie FRAXIS, ktorý okrem frakčného aplikátoru na vyhladenie a vypnutie pletij, obsahuje aj inovovanú operačnú hlavicu SMARTSURGI, ktorá je určená na odstraňovanie rôznych kožných výrastkov. Novinkou je taktiež aplikátor GYNOLASER pre gynekologické aplikácie. GYNOLASER patrí medzi svetové novinky liečby vaginálnej atrofie spôsobené vekom, pôrodom, menopauzou a hysterektómiou. Do vagíny sa zavedie špeciálna hlavica laseru  a po ošetrení dochádza k  omladeniu a zúženiu vagíny, zlepšeniu  sekrécie a úprave mikroflóry.  GYNOLASER zároveň predstavuje bezbolestnú nechirurgickú liečbu močovej inkontinencie. Nepopierateľnou výhodou tejto  laserovej liečby je rýchlosť a bezbolestnosť zákroku bez potreby rekonvalescencie.

CO2 LASER FRAXIS-FRAKČNÁ HLAVICA

Pri použití frakčnej hlavice dochádza k emisii množstva laserových mikrolúčov, ktoré dopadajú na ošetrovanú pokožku, čo spôsobuje remodeláciu hlbokých vrstiev kože a zároveň dochádza k veľmi šetrnému odstráneniu najpovrchovejších vrstiev pokožky. Jeden z najmodernejších  laserov FRAXIS disponuje stálym a vyrovnaným výkonom laserového lúča, čo  zabezpečuje maximálnu efektu ošetrenia s  minimálnym termálnym poškodením. Výsledkom je kratšie a bezpečnejšie ošetrenie  s minimálnou bolestivosťou a skrátenou dobou rekonvalescencie . Po ošetrení dochádza k novotvorbe kolagénových vlákien a  tým k remodelácii pokožky s následnou redukciou vrások, rozšírených pórov a pigmentácií. Výsledkom je hladká, pružná a farebne zjednotená  pokožka. Novotvorba kolagénu a remodelácia  pretrváva ešte 3 až 6 mesiacov po ošetrení. U väčšiny prípadov sú potrebné  1 až 2 ošetrenia s rozostupom 3 až 5 týždňov.  Iba pri ťažších kožných zmenách (hlboké vrásky a jazvy) je potrebných viac ošetrení. Výsledky ošetrenia sú prirodzené a dlhotrvajúce. Pri ochrane pred slnečným žiarením a používaní vhodnej dermatokozmetiky  pretrvávajú dlhodobo.  

Indikácie:

  • Frakčný resurfacing tváre, krku, dekoltu, rúk
  • Redukcia vrások
  • Odstránenie pigmentácií
  • Zjednotenie tónu a zlepšenie textúry pokožky
  • Lifting pokožky
  • Korekcia jaziev a strií
  • Liečba jaziev po akné
  • Stiahnutie rozšírených pórov

Pokyny pred zákrokom:

Je vhodné 7 až 10 dní pred zákrokom vysadiť lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi, možnosť a spôsob vysadenia týchto liekov je potrebné konzultovať s lekárom, ktorý tieto lieky ordinoval. Niekoľko dní pred ošetrením je potrebné vysadiť lieky spôsobujúce fotosenzitivitu, teda zvýšenú citlivosťna slnečné žiarenie (napr. Deoxymykoin, antihistaminiká, antidepresíva, antipsychotiká, močopudné lieky,všetky hormonálne lieky). Pri opakovaných herpetických infekciách je pred ošetrením potrebné  podať antivirotiká.

Priebeh zákroku:

Po aplikácii lokálnej anestézy vo forme znecitlivujúceho krému ošetríme žiadanú lokalitu CO2 laserom.  Počas ošetrenia je možné pocitovať jemné teplo, prípadne pálenie. Trvanie zákroku je cca 20 minút. Po zákroku je pokožka začervenaná a dochádza k miernemu opuchu.

Po zákroku:

Niekoľko dní po zákroku je pokožka ošetrenej lokality začervenaná, dochádza k vytvorenieu jemných chrást. Po niekoľkých dňoch 4-7 dochádza k odlučovaniu chrást v závislosti od intenzity ošetrenia.  Po zákroku je potrebné používať hydratačné a regeneračné krémy 3-4x denne, ktoré vám budú odporučené na našom pracovisku. Cca 1  mesiac môže byť pokožka mierne začervenaná, týžden po ošetrení je už možné používať make-up. Minimálne mesiac po ošetrení je potrebné používať krémy s vysokým ochranným faktorom SPF 50+. Dva mesiace je potrebné sa vyhýbať slnečnej expozícii a soláriu.

Kontraindikácie:

Tehotenstvo a dojčenie

Epilepsia

Poruchy zrážanlivosti, antikoagulačná terapia

Intenzívne opálenie

Malígny kožný nádor

Akútne vírusové, bakteriálne alebo plesňové ochorenie

Tendencia k tvorbe keloidov, sklerodermia, vitiligo

Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov

Implantovaný kardiostimulátor

 

Možné riziká a komplikácie:

Medzi najbežnejšie včasné komplikácie patrí krvácanie z ošetreného miesta, infekcia a vytvorenie drobných pľuzgierikov. Medzi možné neskoré komplikácie patrí tvorba jaziev, farebné zmeny v zmysle hyperpigmentácie alebo hypopigmentácie. Nevyhnutnou prevenciou vzniku nežiadúcich účinkov a komplikácií je dôsledné dodržiavanie odporúčaní lekára v priebehu celého liečebného procesu.

Online objednávka