Frakčný resurfacing

Naše pracovisko  disponuje  CO2 laserom najnovšej generácie FRAXIS, ktorý okrem frakčného aplikátoru na vyhladenie a vypnutie pleti, obsahuje aj inovovanú operačnú hlavicu SMARTSURGI, ktorá je určená na odstraňovanie rôznych kožných výrastkov. Pri použití frakčnej hlavice dochádza k emisii množstva laserových mikrolúčov, ktoré dopadajú na ošetrovanú pokožku, čo spôsobuje remodeláciu hlbokých vrstiev kože a zároveň dochádza k veľmi šetrnému odstráneniu najpovrchovejších vrstiev pokožky. Jeden z najmodernejších  laserov FRAXIS disponuje stálym a vyrovnaným výkonom laserového lúča, čo  zabezpečuje maximálny efekt ošetrenia s  minimálnym termálnym poškodením. Výsledkom je kratšie a bezpečnejšie ošetrenie  s minimálnou bolestivosťou a skrátenou dobou rekonvalescencie . Po ošetrení dochádza k novotvorbe kolagénových vlákien a  tým k remodelácii pokožky s následnou redukciou vrások, rozšírených pórov a pigmentácií. Výsledkom je hladká, pružná a farebne zjednotená  pokožka. Novotvorba kolagénu a remodelácia  pretrváva ešte 3 až 6 mesiacov po ošetrení. U väčšiny prípadov sú potrebné  1 až 2 ošetrenia s rozostupom 3 až 5 týždňov.  Iba pri ťažších kožných zmenách (hlboké vrásky a jazvy) je potrebných viac ošetrení. Výsledky ošetrenia sú prirodzené a dlhotrvajúce. Pri ochrane pred slnečným žiarením a používaní vhodnej dermatokozmetiky  pretrvávajú dlhodobo.  

Indikácie:

  • Redukcia vrások
  • Odstránenie pigmentácií
  • Zjednotenie tónu a zlepšenie textúry pokožky
  • Lifting pokožky
  • Korekcia jaziev a strií
  • Liečba jaziev po akné
  • Stiahnutie rozšírených pórov

Pokyny pred zákrokom:

Je vhodné 7 až 10 dní pred zákrokom vysadiť lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi, možnosť a spôsob vysadenia týchto liekov je potrebné konzultovať s lekárom, ktorý tieto lieky ordinoval. Niekoľko dní pred ošetrením je potrebné vysadiť lieky spôsobujúce fotosenzitivitu, teda zvýšenú citlivosť na slnečné žiarenie (napr. Deoxymykoin, antihistaminiká, antidepresíva, antipsychotiká, močopudné lieky,všetky hormonálne lieky). Pri opakovaných herpetických infekciách je pred ošetrením potrebné  podať antivirotiká.

Priebeh zákroku:

Po aplikácii lokálnej anestézy vo forme znecitlivujúceho krému ošetríme žiadanú lokalitu CO2 laserom.  Počas ošetrenia je možné pocitovať jemné teplo, prípadne pálenie. Trvanie zákroku je cca 20 minút. Po zákroku je pokožka začervenaná a dochádza k miernemu opuchu.

Po zákroku:

Niekoľko dní po zákroku je pokožka ošetrenej lokality začervenaná, dochádza k vytvorenieu jemných chrást. Po niekoľkých dňoch 4-7 dochádza k odlučovaniu chrást v závislosti od intenzity ošetrenia.  Po zákroku je potrebné používať hydratačné a regeneračné krémy 3-4x denne, ktoré vám budú odporučené na našom pracovisku. Cca 1  mesiac môže byť pokožka mierne začervenaná, týžden po ošetrení je už možné používať make-up. Minimálne mesiac po ošetrení je potrebné používať krémy s vysokým ochranným faktorom SPF 50+. Dva mesiace je potrebné sa vyhýbať slnečnej expozícii a soláriu.

Kontraindikácie:

Tehotenstvo a dojčenie
Epilepsia
Poruchy zrážanlivosti, antikoagulačná terapia
Intenzívne opálenie
Malígny kožný nádor
Akútne vírusové, bakteriálne alebo plesňové ochorenie
Tendencia k tvorbe keloidov, sklerodermia, vitiligo
Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov
Implantovaný kardiostimulátor

Možné riziká a komplikácie:

Medzi najbežnejšie včasné komplikácie patrí krvácanie z ošetreného miesta, infekcia a vytvorenie drobných pľuzgierikov. Medzi možné neskoré komplikácie patrí tvorba jaziev, farebné zmeny v zmysle hyperpigmentácie alebo hypopigmentácie. Nevyhnutnou prevenciou vzniku nežiadúcich účinkov a komplikácií je dôsledné dodržiavanie odporúčaní lekára v priebehu celého liečebného procesu.

CO2 LASER FRAXIS-FRAKČNÁ HLAVICA

Online objednávka