PLAXPOT™- plazmový generátor pre neinvazívny lifting viečok a odstraňovanie výrastkov

Nová generácia medicínskeho prístroja pre neinvazívnu chirurgiu plazmovým generátorom PLAXPOT™, vďaka ktorému je možné dosiahnuť podobné výsledky ako v klasickej chirurgii, avšak bez nutnosti narkózy a bez rizika vzniku jaziev.    PLAXPOT™ pracuje na princípe ionizácie plynov vo vzduchu tak, aby sa vytvoril plazmatický oblúk, s ktorým je možné ošetrovať dermálne a epidermálne oblasti postihnuté estetickými problémami bez toho, aby sa šírilo nežiaduce teplo do okolitých oblastí. Výsledkom je novotvorba kolagénových vlákien, ktorá vedie k liftingovému efektu. Vďaka rôznym režimom nastavenia prístroja je možné okrem povrchového liftingu tváre, krku, či dekoltu odstraňovať nežiadúce výrastky na koži, napríklad bradavice, fibrómy, drobné hemangiómy a to bez poškodenia okolitých tkanív s minimálnou veľkosťou rany a rýchlym hojením. V špeciálnom režime ošetrenia plazmovým generátorom je možné dosiahnuť lifting horných a dolných viečok,  vypnutie vrások a strií.

Indikácie:

  • Blefaroplastika bez skalpela (lifting horných a dolných viečok)
  • Lifting vejárikových vrások okolo očí
  • Odstránenie vrások nad hornou perou (fajčiarske vrásky /čiarový kód)
  • Lifting tváre, krku , dekoltu a pupku
  • Liečba strií
  • Liečba jaziev aj po akné
  • Ostránenie cýst na očných viečkach
  • Odstránenie fibrómov, hemangiómov, pieh, xantelaziem, mílií
  • Liečba herpes simplex

Priebeh ošetrenia:

Výsledky ošetrenia sú zvyčajne viditeľné už po prvej procedúre. Pri neinvazívnom liftingu zrelej pleti sa odporúča opakovať ošetrenie  3-4x  s rozostupom minimálne 3 dni.

Pokyny pred zákrokom:

Je vhodné10 až 7 pred zákrokom vysadiť lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi, možnosť a spôsob vysadenia týchto liekov je potrebné konzultovať s lekárom, ktorý tieto lieky ordinoval.

Priebeh zákroku:

Po aplikácii lokálnej anestézie vo forme znecitlivujúceho krému ošetríme žiadanú lokalitu plazmovým generátorom. Počas ošetrenia je možné pociťovať jemné teplo, prípadne pálenie. Trvanie zákroku je cca 10 až 60  minút v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy. Po zákroku je pokožka začervenaná a dochádza k miernemu opuchu v závislosti od intenzity ošetrenia.

Po zákroku:

Niekoľko dní po zákroku je pokožka ošetrenej lokality začervenaná, pri intenzívnejšom ošetrení dochádza k vytvoreniu opuchu a jemných chrást. Po niekoľkých dňoch 4-7 dochádza k odlučovaniu chrást v závislosti od intenzity ošetrenia.  Po zákroku je potrebné používať hydratačné a regeneračné krémy 3-4x denne, ktoré vám budú odporučené na našom pracovisku. Minimálne mesiac po ošetrení je potrebné používať krémy s vysokým ochranným faktorom SPF 50+  a vyhýbať sa slnečnej expozícii.

Kontraindikácie:

Tehotenstvo a dojčenie

Epilepsia

Poruchy zrážanlivosti, antikoagulačná terapia

Intenzívne opálenie

Malígny kožný nádor

Akútne vírusové, bakteriálne alebo plesňové ochorenie

Tendencia k tvorbe keloidov, sklerodermia, vitiligo

Užívanie isotretinoínu  a fotosenzibilizujúcich liekov

Online objednávka